Border Collie to nie tylko inteligentni, ale i pracowici pracownicy. Potrzebują psychicznej i fizycznej stymulacji, aby być szczęśliwym i zdrowym. Mają również silne instynkty pasterskie i mogą być bardzo towarzyskimi psami, gdy są wychowywane z innymi psami.

Co to jest pies Border Collie

Ten pies został wyhodowany w jednym celu – zaganianiu owiec. Dlatego nazywa się je również psami pasterskimi. To bardzo inteligentne, zwinne i silne psy, które każdego dnia potrzebują dużo ruchu. Są też wspaniałymi zwierzętami domowymi! Border collie są najlepszymi z najlepszych, jeśli chodzi o pasterstwo i polowanie. Te psy były hodowane do pracy z ludźmi od wieków. Są idealne dla tych, którzy chcą psa zdolnego do ciężkiej pracy i posłusznego. Border collie to jedna z najbardziej zróżnicowanych wizualnie ras na świecie. Mają różne kolory sierści, które zazwyczaj zmieniają się sezonowo i mają bardzo ciekawy wzór sierści. Typowy czarno-biały pies z reklamy to tylko jeden z wielu wariantów. Niektóre są pomarańczowe, inne podpalane, inne brązowe, a niektóre mają nawet plamy lub specjalne znaczenia. Border collie to rasa psów pasterskich, często hodowana do zaganiania owiec i bydła. Udowodniono, że te psy zostały wyhodowane ze staroangielskiego owczarka, wilczarza irlandzkiego i szkockiego jelenia. Nie ma ustalonego standardu dla sierści border collie, ponieważ dozwolona jest każda odmiana koloru, o ile nie jest to jednolity czarny lub brązowy kolor.

Czego możesz się spodziewać, gdy zdobędziesz swój pierwszy border collie?

Border collie to rasa psa pasterskiego, która została wyhodowana do pracy z owcami i innymi zwierzętami hodowlanymi. Te psy są znane ze swojej inteligencji, wyostrzonego węchu i wysokiego poziomu energii. Wymagają dużo ruchu i stymulacji, ale są również doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, które są czułe i lojalne. Border collie to lojalne, inteligentne psy, które są bardzo aktywne. Potrzebują dużo ćwiczeń, aby były zdrowe i szczęśliwe. Ta rasa jest jedną z najbardziej inteligentnych ras. Są niezwykle lojalnymi i opiekuńczymi zwierzętami. Mają dużo energii i potrzebują dużo miejsca do biegania. Charakterystyka Border Collie:

-Zabawny i ciekawy,

-Bardzo inteligentny,

-Lubi szkolenia i wyzwania,

-Z dala od nieznajomych,

- Silny pies stróżujący, świetnie sprawdza się jako psy stróżujące.

 

Kilka słów o autorce